Všechny odkazy uvedené na těchto stránkách jsou aktuální k době vydání tohoto webu. Bohužel není možné zajistit jejich funkčnost trvale, proto se autor předem omlouvá, pokud po nějaké době přestanou tvůrci odkázaných stránek své weby provozovat, nebo je přesunou na jinou adresu.
Web tvořený Lukášem Havrlantem. Dle autorových slov se jeho stránky snaží být jakousi on-line učebnicí matematiky, kde by neměli mít problém i ti, kteří s matematikou nejsou zrovna kamarádi.
Webový projekt Petra Husara s dvěma druhy článků. V sekci "Jak řešit" je ukázáno, jak vyřešit konkrétní typ matematického příkladu. Druhá kategorie „Příklady“ pak obsahuje řešené příklady.
Webová stránka od J. Tichavského obsahuje ve zkratce teorii o řešení lineárních a kvadratických rovnic, ale na rozdíl od ostatních webů pokračuje dál a zabývá se řešením obecných algebraických rovnic.
Stránky Hotmath.com se věnují obsáhlému procvičování různých rovnic a nerovnic.
Rozsáhlý web věnovaný pouze středoškolské algebře s mnoha řešenými příklady, komentovanými videy a testy.
Tento server z oblasti rovnic a nerovnic nabízí velmi pěkné stránky, které jsou ale určeny spíše žákům základních škol.
Jak již název napovídá slouží tyto stránky k výuce funkcí. Vytvořil je jako diplomovou práci na Katedře didaktiky matematiky MFF UK v roce 2007 Jaroslav Richter. V návaznosti na tuto práci tam můžete najít návody na sestrojení grafů lineárních a kvadratických funkcí stejně jako grafů funkcí s absolutními hodnotami. Ty se pak dají využít při grafickém řešení rovnic a nerovnic.
Webové stránky věnované výuce komplexních čísel na středních školách od Lenky Svobodové (Šilarové) vytvořené jako diplomová práce na Katedře didaktiky matematiky MFF UK v roce 2006. Kromě jiného se podstatně věnují rovnicím řešeným v komplexním oboru a zejména binomické rovnici.
Program vytvořený Danielem Míčou jako diplomová práce na Katedře didaktiky matematiky MFF UK v roce 2005 pro výuku funkcí na střední škole. Program nejen umí zobrazovat grafy většiny probíraných funkcí, ale umožňuje i dynamickou změnu koeficientů, a tím sledování závislosti tvaru grafu funkce na hodnotě koeficientů. V této práci byl využit jako zdroj všech obrázků grafů kvadratických funkcí pro potřeby grafického řešení kvadratických nerovnic.